Dlaczego warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy przy rekrutacjach stałych?

6 marca 2023by AB OVO

Pozyskiwanie pracowników na stanowiska wymagające konkretnych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego bywa trudne. Sam proces rekrutacyjny także nie należy do najłatwiejszych i wymaga czasu oraz poświęcenia sporej uwagi, by wybrać spośród wielu osób tę najlepszą na dane stanowisko.

Aby rekrutacja i selekcja pracowników przebiegła sprawnie, w niektórych sytuacjach warto zlecić to zadanie zewnętrznej firmie. Zajmują się tym agencje pośrednictwa pracy, które oferują kompleksowe usługi rekrutacji.

Na czym polega rekrutacja stała?

Rekrutacja stała polega na dostarczeniu pracodawcy kandydata do pracy w dłuższym horyzoncie czasu, spełniającego określone kryteria. To złożony proces, na który składają się następujące etapy:

 • określenie potrzeb pracodawcy i stworzenie profilu poszukiwanego pracownika na podstawie uzyskanych informacji,
 • poszukiwanie kandydatów do pracy poprzez tworzenie ogłoszeń na stronach branżowych i popularnych portalach oraz przeszukiwanie
 • własnej szerokiej bazy zaufanych kandydatów na dane stanowisko,
 • wstępna selekcja zgłoszeń – weryfikacja CV kandydatów oraz innych dostarczonych dokumentów,
 • wstępne rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami,
 • przedstawienie klientowi wybranych kandydatów.

Metody rekrutacji stałej

W zależności od charakteru stanowiska, na które poszukiwany jest pracownik, agencje pracy wykorzystują odpowiednio dobrane techniki rekrutacji. Mogą to być direct search i headhunting, scouting, networking oraz market talent mapping.

Na czym polegają powyższe metody doboru pracowników?

Direct search i headhunting

To formy wyszukiwania pracowników, które pozwalają precyzyjnie dotrzeć do kandydata spełniającego wszystkie wymagania pracodawcy. Dotyczy to także osób, które w danym momencie wcale nie poszukują pracy, ale mają w sobie duży potencjał.

Od rekruterów zajmujących się pozyskaniem pracowników w sposób bezpośredni wymaga się doskonałej znajomości rynku pracy oraz danej branży, by móc znaleźć prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. Bezpośredni kontakt z kandydatem pozwala znacznie uprościć i skrócić cały proces rekrutacji.

Zobacz więcej informacji o ofercie Ab Ovo Solutions tutaj: https://abovosolutions.pl/rekrutacje-specjalistow/

Scouting

Scouting jest metodą rekrutacji polegającą na aktywnym wyszukiwaniu przyszłych pracowników w terenie. Takie osoby mogą w firmach, które ich zatrudniają lub w miejscach, w których lubią przebywać po pracy i czują się w nich swobodnie.

Nawet jeżeli potencjalny kandydat ma pracę i nie planuje jej zmieniać, umiejętny rekruter tak pokieruje rozmową, by zachęcić go do przemyślenia tej propozycji. Ta metoda pozyskiwania pracowników również wymaga bardzo dobrej znajomości rynku pracy.

Networking

To proces zdobywania kontaktów zawodowych i znajomości w celu budowania bazy kandydatów na pracowników. Dzięki temu agencja pracy dysponuje kontaktami do sprawdzonych osób o różnych kwalifikacjach i na tej podstawie przeprowadzić sprawną rekrutację pracowników na konkretne stanowiska.

Market talent mapping

Ta metoda rekrutacji polega na znalezieniu wszystkich dostępnych kandydatów, jacy spełniają wymagania na konkretne pozycje otwarte przez pracodawcę. Market talent mapping to dobre rozwiązanie, gdy firma chce skorzystać z rekrutacji zewnętrznej, ale nie może sobie w danym momencie pozwolić na zatrudnienie rekrutera wewnętrznego.

Dlaczego warto zlecić rekrutacje agencji pracy?

Profesjonalne wsparcie w zakresie prowadzenia rekrutacji pracowników zdecydowanie zwiększa szanse na znalezienie kompetentnego kandydata, który zostanie w firmie na dłużej. Agencje pośrednictwa pracy zajmujące się rekrutacją stałą mają dostęp do bazy CV kandydatów oraz posługują się skutecznymi metodami rekrutacji.

headhunting-rekrutacja-specjalistów

Dzięki temu efekty są o wiele szybsze i bardziej zadowalające, niż w przypadku przeprowadzania rekrutacji pracowników na własną rękę. Z punktu widzenia pracodawcy jest to też znaczne odciążenie, zwłaszcza gdy firma prężnie się rozwija i należy przede wszystkim skupić się na realizacji celów.

Gdy poszukiwaniem odpowiedniego pracownika zajmie się agencja pracy, nie ma potrzeby tworzenia własnego zespołu rekrutującego wewnątrz firmy. W wielu wypadkach bardziej opłaca się zlecić rekrutacje specjalistom. Warto się na to zdecydować, gdy:

 • występują problemy w dotarciu do odpowiednich kandydatów na dane stanowisko,
 • wymagane jest dotarcie do kandydatów z wąskiej specjalizacji,
 • wymagane jest pozyskanie kandydatów z pokrewnych branż,
 • znalezienie pracowników na własną rękę jest utrudnione z różnych powodów,
 • firma chce zwiększyć szanse na powodzenie rekrutacji,
 • wymagane jest znalezienie pracowników w krótkim czasie.

 

Poszukując godnej zaufania agencji pośrednictwa pracy, warto zapoznać się z ofertą AB OVO Solutions. Wśród usług świadczonych przez agencję są zarówno rekrutacje stałe jak i pozyskiwanie specjalistów metodami dostosowanymi do oczekiwań Klienta, w tym direct search czy headhunting.

AB OVO Solutions umożliwia swoim partnerom biznesowym dostęp do profesjonalnych, nowoczesnych rozwiązań HR. Posiada także własną bazę sprawdzonych kontaktów, w której znajdują się kandydaci o zróżnicowanych umiejętnościach i doświadczeniu gotowi do podjęcia nowej pracy.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital