Na czym polega headhunting i jak przejawia się on w działaniach rekrutacyjnych AB OVO?

12 października 2021by AB OVO

Headhunting jest skuteczną metodą rekrutacji dedykowaną klientom szukającym specjalistycznie wykwalifikowanych pracowników. Ma ona zastosowanie głównie podczas pozyskiwania kandydatów na stanowiska wyższego szczebla – kierownicze, dyrektorskie lub o ściśle określonej specjalizacji. Proces ten opiera się na bezpośrednim dotarciu do kandydatów, niezależnie od tego, czy aktualnie planują zmianę miejsca zatrudnienia. Jak powszechnie wiadomo – wiedza, umiejętności i kwalifikacje pracowników są czynnikiem mającym kluczowy wpływ na rozwój każdej firmy.

Jak wygląda usługa i kiedy warto z niej skorzystać?

Współpraca rozpoczynana jest analizą rynku i oferty pracy. W oparciu o nią headhunter tworzy profil pracownika, który jest adekwatny do potrzeb klienta. Następnie nawiązuje bezpośredni kontakt z kandydatami przekonując ich do wzięcia udziału w rekrutacji i podjęcia współpracy z nową firmą. Sprawia, że kandydat jest przekonany o lukratywności przedstawionej mu oferty. Następnie weryfikuje jego kwalifikacje i przedstawia je zleceniodawcy, który ostatecznie decyduje o zatrudnieniu. Usługa szczególnie sprawdzi się w sytuacjach, w których:

  • konieczne jest pozyskanie pracowników od bezpośredniej konkurencji,
  • wymagane na danym stanowisku kwalifikacje są rzadkie,
  • konwencjonalne ogłoszenie jest nieskuteczne z uwagi na szczegółowo określone wymagania pracodawcy,
  • dotarcie do grupy kandydatów wymaga niestandardowych metod.

 

Headhunting w AB OVO Solutions

Podejmując współpracę z klientem zawsze kierujemy się wiedzą i doświadczeniem, a naszą domeną jest nieszablonowe i indywidualne podejście. Dla każdej rekrutacji przygotowujemy odrębną ścieżkę pozyskania kandydata. Z pomocą naszych profesjonalnych headhunterów zakończysz proces rekrutacji szybko i efektywnie. Oferta AB OVO obejmuje:

1. Badanie potrzeb klienta

Tworzymy model kompetencyjny poszukiwanego pracownika i analizujemy ofertę pod względem trendów panujących na rynku pracy i oczekiwań potencjalnych kandydatów. Prowadzimy działania diagnostyczne poznając specyfikę danej firmy, czego wynikiem jest powstanie profilu kandydata  o umiejętościach i życiorysie zawodowym niezbędnym do podjęcia pracy na danym stanowisku.

2. Wybór adekwatnej metody rekrutacji

W każdym przypadku wybieramy sposób dotarcia do grupy kandydatów mając na uwadze specyfikę danego stanowiska. Dobieramy odpowiednią do potrzeb klienta metodę rekrutacji.

3. Weryfikacja kandydatów i rozmowa rekrutacyjna

Sprawdzamy zgodność kandydata z uprzednio przygotowanym profilem oraz z istotą firmy, a następnie badamy jego kompetencje.

4. Przedstawienie profili kandydatów i rekomendacji

W efekcie powyższych działań opracowany zostaje opis każdego z kandydatów wraz ze zweryfikowanymi rekomendacjami. Zawiera on także ocenę stopnia dostosowania kandydata do wymagań wynikających z charakteru danego stanowiska i rynku pracy.

5. Przeprowadzenie rozmowy z kandydatem przez klienta

Ustalamy datę spotkania rekrutacyjnego klienta z kandydatem i służymy pomocą w czasie jej przeprowadzenia.

6. Postanowienie o zatrudnieniu i feedback dla kandydatów

Udzielamy wsparcia w procesie negocjacji warunków zatrudnienia z wybranym przez zleceniodawcę kandydatem. Służymy wsparciem w przeprowadzaniu procesów HR-owych od początku do końca.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Poprzez zlecenie naszej firmie rekrutacji oszczędzisz czas, a proces zostanie przeprowadzony sprawnie z dotrzymaniem ustalonych terminów. Co więcej, gwarantujemy skuteczność usługi poprzez powtórzenie rekrutacji w okresie od 2 tygodni do nawet 6 miesięcy. Dzięki dostępowi do szerokiej bazy kandydatów spełnimy potrzeby nawet najbardziej wymagających pracodawców. Nasze unikalne know-how oraz doświadczenie profesjonalnych headhunterów sprawia, że jesteśmy rzetelną i doświadczoną agencją pracy, działającą od wielu lat na rynku. Zapewniamy otwartą i elastyczną współpracę w czasie trwania całego projektu – rekrutujemy pracowników zarówno na kluczowe stanowiska, jak i te średniego szczebla, dostosowując się indywidualnie do każdego z naszych klientów. Jesteśmy przekonani o naszej skuteczności, więc rozliczamy się na zasadach success fee. Za usługę zapłacisz dopiero, gdy zatrudnisz rekomendowanego przez nas pracownika.

Poszukiwanie pracownika bywa długim i żmudnym procesem. Dzięki współpracy z profesjonalistami o wysokiej znajomości rynku  możesz zatrudnić najlepszych specjalistów, co wpłynie na dynamiczny rozwój Twojej firmy.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital