Benefity dla rodziców – co może ci zaproponować pracodawca?

27 lutego 2020by AB OVO

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o „rynku pracownika”. Nie da się ukryć, że rodzice to jedna z najliczniejszych grup aktywnych na rynku pracy. Pracodawcy coraz częściej zwracają na to uwagę i próbują uatrakcyjnić swoje oferty pracy również pod katem osób, które mają dzieci. Rodzice – sprawdźcie jak pracodawcy mogą Was wesprzeć w zachowaniu work-life balance!

ZAKŁADOWY ŻŁOBEK LUB PRZEDSZKOLE
Jest to benefit niesamowicie ułatwiający życie pracujących rodziców. Problemy z zapisaniem dziecka do żłobka lub przedszkola mogą bardzo negatywnie wpłynąć na możliwości rodzica poszukującego pracy, ograniczając jego dyspozycyjność czy dostępność do rozpoczęcia nowego zatrudnienia. Rodzice często muszą również pokonywać duże odległości między zakładem pracy, a miejscem pobytu dziecka, co sprawia że marnują sporo czasu wolnego, który mogliby przeznaczyć na odpoczynek, co czasami może wpływać negatywnie na produktywność. Zakładowy żłobek w budynku firmy jest tak ogromnym ułatwieniem dla pracujących rodziców, że realnie wpływa on na długość stażu pracy oraz lojalność w stosunku do pracodawcy.

ORGANIZACJA PÓŁKOLONII
Rodzice często są zmuszeni do brania urlopu podczas dni wolnych ich pociech, takich jak ferie i wakacje. Urlop wypoczynkowy nie wiąże się zatem z relaksem i regeneracją sił, ale z nadrabianiem codziennych obowiązków i opieką nad dziećmi. Pracodawca organizujący półkolonie dla dzieci pracowników rozwiązuje ten problem, a benefit realnie rozwiązujący problemy pracownika bardzo efektywnie spełnia swoje pierwotne założenie.

BENEFITY WYRĘCZAJĄCE W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH
Tutaj pracodawca ma ogromne pole do popisu. Istnieją nawet firmy, specjalizujące się w „wyręczaniu” pracowników w ramach usługi benefitowej świadczonej dla pracodawcy. Codzienne obowiązki takie jak zakupy spożywcze, odbieranie ubrań z pralni, oddawanie książek do biblioteki czy przeróżne załatwianie spraw na mieście potrafią pochłaniać masę wolnego czasu. Pracownik wyręczony w tych obowiązkach może skupić się na odpoczynku i pielęgnacji rodzinnych więzi, co również przekłada się na codzienną wydajność w pracy.

MOŻLIWOŚĆ PRACY ZDALNEJ
Zdarza się, że pracownik np. nie może zostawić chorego dziecka bez opieki w domu. Jeśli choroba nie jest bardzo poważna, wielu pracowników deklaruje, że wolałoby pracować w trybie home office, aniżeli przebywać na urlopie. W dobie cyfryzacji i globalizacji, coraz częściej możemy pracować zdalnie, bez konieczności przebywania w biurze. Dzięki temu, elastyczny pracodawca dopasowujący się do preferencji pracownika buduje swoją markę i dzięki temu tworzy swój potencjał do szybszych i efektywniejszych rekrutacji na rynku pracy.

Mamy nadzieję, że Wasi pracodawcy są otwarci na zatrudnianie rodziców oraz zapewnianie im benefitów realnie podnoszących standard życia. Dziękujemy za lekturę tekstu!

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital