Efektywne strategie rekrutacyjne. Jak znaleźć odpowiednich pracowników do Twojej firmy?

22 lutego 2024by AB OVO

Rekrutacja to złożony proces, który ma kluczowe znaczenie dla Twojego przedsiębiorstwa. Jeżeli chcesz, by zatrudniony pracownik w maksymalnym stopniu spełniał Twoje oczekiwania i został w Twojej firmie na długo, musisz dokładnie zaplanować każdy jego etap. Możesz także zlecić to zadanie ekspertom.

Agencja Ab Ovo Solutions rocznie pomaga setkom firm znaleźć idealnych kandydatów do pracy. Wszystko dzięki dogłębnej znajomości współczesnego rynku i indywidualnemu podejściu do każdego z realizowanych projektów. Dowiedz się, co możemy zrobić dla Twojej firmy i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia.

Wyznaczenie profilu kandydata dopasowanego do danej branży

Co jest najważniejsze na danym stanowisku? Większość osób pewnie odpowie, że doświadczenie i konkretne umiejętności. I rzeczywiście, kompetencje pracownika zawsze są kluczowe. Doświadczeni rekruterzy doskonale wiedzą, jak je przetestować i zweryfikować u poszczególnych kandydatów.

Nie jest to jednak jedyny czynnik, który muszą oni wziąć pod uwagę. Bardzo ważne jest również uwzględnienie specyfiki branży, której dotyczy rekrutacja. Specjalista ds. marketingu, który dotychczas pracował w firmach związanych z nowymi technologiami, będzie potrzebował dłuższego okresu adaptacji w spółce budowlanej niż ktoś, kto już wcześniej miał do czynienia z tym sektorem.

To nie koniec aspektów, które agencja bierze pod uwagę przy tworzeniu profilu kandydata dopasowanego do danej firmy. Istotną rolę odgrywają także umiejętności miękkie i po prostu osobowość potencjalnego pracownika. Zwłaszcza jeżeli zależy Ci na zachowaniu obecnej dynamiki w zespole i spójnej kultury organizacyjnej.

Podobne niuanse można mnożyć i mogą one się różnić w zależności od konkretnego stanowiska. Analiza ich wszystkich pozwala opracować skuteczne oferty i wpływa na kanały rekrutacji, a także metody stosowane podczas procesu zatrudniania przez agencję pracy.

Narzędzia i techniki wspierające proces rekrutacyjny

Każda rekrutacja przebiega nieco inaczej. Żadnej nie można jednak prowadzić, ignorując aktualne realia rynku pracy i możliwości stwarzane przez współczesne narzędzia.

Rekruterzy doskonale wiedzą, na jakich portalach umieścić ofertę, by znalazła ona kandydatów o profilu dopasowanym do Twojej firmy. Gdzie indziej pracy szukają przecież programiści, a gdzie indziej budowlańcy.

Rekruterzy nie ograniczają się jednak do wstawiania ogłoszeń i oczekiwania na spływające CV. Wykorzystują oni możliwości stwarzane przez media społecznościowe i aktywnie szukają kandydatów. W końcu najlepsi specjaliści nie zawsze aktywnie szukają pracy.

Specjaliści do spraw rekrutacji w każdej chwili mogą też sięgnąć do swojej bazy kandydatów, budowanej przez lata.

Dostosowanie strategii rekrutacyjnych do różnych form zatrudnienia

Zatrudnienie to nie tylko praca na pełny etat w oparciu o umowę o pracę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Możliwości jest znacznie więcej. Dzięki temu zarówno firmy, jak i kandydaci do pracy mogą znaleźć rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że różne typy zatrudnienia wymagają innego podejścia do rekrutacji.

O czym dokładnie mowa? Chociażby o rekrutowaniu pracowników do pracy tymczasowej. Tacy kandydaci szukają pracy w innych miejscach i kierują się innymi czynnikami, niż ma to miejsce w przypadku osób zainteresowanych zatrudnieniem w standardowym wymiarze czasu. W takim wypadku konieczne może być również zatroszczenie się o inne kwestie – jak chociażby transport czy zakwaterowanie, w czym może pomóc agencja.

Warto także pamiętać, że zatrudnianie pracownika na etat nie zawsze jest jedyną słuszną możliwością. Czasem znacznie lepiej nawiązać z kimś współpracę np. na podstawie umowy B2B, zlecenia czy o dzieło. Może się to okazać dobrym rozwiązaniem np. wtedy, gdy szukasz wsparcia przy konkretnym projekcie. Agencja pomoże Ci podjąć taką decyzję, a następnie znaleźć kompetentnych współpracowników.

Korzyści współpracy z agencją pracy Ab Ovo Solutions

Jak widzisz, przeprowadzanie rekrutacji to wiele niuansów, o które trzeba zadbać. Na szczęście nie musisz robić tego wszystkiego samodzielnie.

Jakie korzyści daje współpraca z doświadczoną agencją pracy?

  • Oszczędzasz czas i pieniądze. Ograniczasz ryzyko nietrafionych rekrutacji do minimum. Oddajesz kluczowe zadania profesjonalistom, którzy znają się na swojej pracy najlepiej, dzięki temu realizują ją maksymalnie efektywnie.
  • Możesz liczyć na indywidualne podejście. Każda rekrutacja jest inna. Trudno myśleć o sukcesie bez dokładnego poznania i zrozumienia potrzeb danej firmy i branży. Profesjonaliści doskonale to rozumieją.
  • Twoja firma efektywnie komunikuje się z kandydatami – zarówno tymi, którym składasz ofertę pracy, jak i tymi, z którymi na razie nie widzisz wspólnej przyszłości. Korzystnie wpływa to na wizerunek Twojej firmy i poprawia employer branding (markę pracodawcy).
  • Nie musisz martwić się o kwestie formalne. Prawo ciągle się zmienia. Dzięki współpracy z ekspertami nie musisz się jednak tym przejmować. Doskonale orientują się oni w zawiłościach prawnych i zadbają o to, by wszystkie formalności związane z zatrudnieniem były dopięte na ostatni guzik.

Podsumowanie

Chcesz rozwijać swoją firmę? W takim razie musisz zatrudniać właściwe osoby. Z pomocą doświadczonej agencji pracy jest to łatwiejsze i znacznie bardziej efektywne, a więc w konsekwencji – bardziej opłacalne.

Skontaktuj się z nami już teraz!

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital