AB OVO: jak działa nasza agencja zatrudnienia? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

11 lutego 2021by AB OVO

Współpraca z agencją pracy tymczasowej jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej firm. Po usługę leasingu pracowników, outsourcingu usług czy rekrutacji specjalistycznej sięgają zarówno duże, międzynarodowe korporacje, jak i średnie i małe polskie przedsiębiorstwa. Mimo rosnącej popularności pracy tymczasowej i innych usług HR świadczonych przez agencje pośrednictwa pracy na spotkaniach biznesowych często spotykamy się z tymi samymi pytaniami. Postanowiliśmy zebrać te, które padają najczęściej i opowiedzieć Wam jak pracujemy w AB OVO Solutions.

 1. Na czym polega usługa pracy tymczasowej?

Praca tymczasowa, to inaczej wynajem pracowników do realizacji konkretnych zadań. Na podstawie umowy z klientem AB OVO Solutions rekrutuje i zatrudnia pracowników tymczasowych delegując ich do pracy w konkretnej firmie.

W przypadku pracy tymczasowej dochodzi do nawiązania trójstronnego stosunku pracy pomiędzy agencją pracy tymczasowej, pracownikiem, a pracodawcą użytkownikiem, czyli klientem.

 1. Kto wypłaca wynagrodzenie pracownikom tymczasowym?

Za naliczanie i terminową wypłatę wynagrodzeń odpowiada AB OVO Solutions. Zajmujemy się także prowadzeniem dokumentacji kadrowo-płacowej oraz odprowadzamy niezbędne składki do instytucji państwowych m.in. do ZUS, PFRON, US.

 1. Na jaki okres mogę wynająć pracowników?

Maksymalny okres zatrudnienia pracownika tymczasowego wynosi 18 miesięcy w ciągu 36 miesięcy.

 1. Jak przebiega współpraca z AB OVO Solutions?

Współpracę z nami można opisać w kilku prostych krokach:

 • Krok 1 – zgłoszenie zainteresowania usługą wynajmu pracowników

Jeśli poszukują Państwo sprawdzonych rozwiązań z zakresu szeroko pojętego HR’u zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

 • Krok 2 – umówienie spotkania on-line lub off-line

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Przygotowanie oferty poprzedzamy spotkaniem, podczas którego rozmawiamy o bieżących i przyszłych potrzebach, warunkach współpracy i oczekiwanych efektach.

 • Krok 3 – przygotowanie oferty cenowej

Efektem spotkania i wspólnego ustalenia celów współpracy jest indywidualnie przygotowana ofertę cenowa.

 • Krok 4 – podpisanie umowy

Po ustaleniu warunków współpracy, celów i sposobów rozliczenia podpisujemy umowę o świadczenie usług pracy tymczasowej, rekrutacji i selekcji lub outsourcingu pracowniczego.

 • Krok 5 – rekrutacja i selekcja pracowników

Dedykowani konsultanci zajmują się rekrutacją pracowników zgodnie z wymaganiami klienta. Dopasowujemy kandydatów do stanowiska pracy, weryfikujemy umiejętności, a także przeprowadzamy testy.

 • Krok 6 – zatrudnienie i bieżąca obsługa

Zatrudniamy pracowników z Polski i zagranicy. Dbamy o legalność zatrudnienia cudzoziemców, zapewniamy zakwaterowanie dla pracowników z Ukrainy, a także organizujemy transport pracowniczy, jeśli jest taka potrzeba. Administrujemy dokumentacją pracowniczą, naliczamy i wypłacamy wynagrodzenia. Tworzymy niezbędne raporty i na bieżąco ustalamy priorytety z klientem

 1. Ile kosztuje zatrudnieni pracownika tymczasowego?

To chyba najczęściej zadawane pytanie, na które niestety nie ma gotowej odpowiedzi. Koszt usługi pracy tymczasowej zależy bowiem od kilku czynników. Po pierwsze od tego ile zarabiają pracownicy etatowi zatrudnieni u potencjalnego klienta. Jest to koszt podstawowy, ponieważ zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej, nie można zatrudnić pracownika tymczasowego na warunkach mniej korzystnych niż te, które oferujemy naszym stałym pracownikom. Po drugie od tego jak wysoką marżę przyjmiemy. Wysokość marży uzależniona jest z kolei od trudności procesu rekrutacji, od branży i stanowiska, wskaźnika rotacji, czy wolumenu zamówionych pracowników.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i każda wycena jest inna. Jeśli chcesz sprawdzić ile może kosztować usługa pracy tymczasowej w Twojej firmie – skontaktuj się z naszym managerem.

 1. Co składa się na koszt Klienta?

Całkowity koszt zatrudnienia pracownika tymczasowego składa się z wynagrodzenia zasadniczego w kwocie netto, składek ZUS, obowiązujących podatków oraz marży agencyjnej.

Agencja dolicza marżę do każdej rozpoczętej roboczogodziny pracownika tymczasowego lub określa ją jako stałą stawę miesięczną.

 1. Jakich pracowników nie może zatrudnić agencja pracy tymczasowej?

Pracownicy tymczasowi nie mogą być oddelegowani do wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych na rzecz pracodawcy użytkownika. Do takich prac zalicza się m.in. prace na wysokości, pracę przy użyciu materiałów niebezpiecznych, pracę w zbiornikach, kanałach, wnętrzach urządzeń technicznych i innych niebezpiecznych przestrzeni zamkniętych.

 1. Ilu pracowników z Ukrainy możecie dostarczyć w ciągu tygodnia?

W AB OVO Solutions dokładamy wszelkich starań, aby w każdym tygodniu w 100% zrealizować zamówienia naszych klientów. W każdym tygodniu pracę rozpoczyna około 50 nowych pracowników z Ukrainy.

 1. Czy usługa rekrutacji dotyczy wyłącznie specjalistów?

Nie. Realizujemy zlecenia rekrutacyjne zarówno na stanowiska specjalistyczne, jak i produkcyjne. Dla naszych klientów możemy opracować strategię rekrutacji i przeprowadzić rozmowy oraz spotkania z potencjalnymi pracownikami. Po weryfikacji i akceptacji kandydatów, są oni zatrudniani bezpośrednio przez Państwa.

 1. Ile agencja pracy tymczasowej zarabia na swoich pracownikach?

Agencja pracy nie pobiera prowizji z wynagrodzenia pracownika za oddelegowanie go do pracy. Pracownik tymczasowy otrzymuje kwotę wynagrodzenia taką, jaka obowiązuje u pracodawcy użytkownika na tym samym lub podobnym stanowisku. Wynagrodzenie agencji pracy tymczasowej jest zawsze kosztem klienta, nigdy pracownika.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital