Co dodatkowo może wykonać dla Ciebie Agencja Pracy Tymczasowej?

15 kwietnia 2021by AB OVO

Agencja pośrednictwa pracy, zwana także agencją pracy tymczasowej lub agencją doradztwa personalnego, świadczy dla swoich partnerów biznesowych usługi z zakresu szeroko pojętego HR. Zwykle umowa z taką firmą dotyczy usług związanych z rekrutacją specjalistów, zatrudnieniem pracowników tymczasowych lub outsourcingiem procesów. Współpraca z agencją pracy tymczasowej, to jednak nie tylko remedium na braki kadrowe. To gro rozwiązań i dobrych praktyk związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi i efektywnym rozwojem projektów. Jakie korzyści może przynieść podpisanie umowy z agencją pracy? Co zyskuje Klient? W czym może pomóc firmie doświadczona i sprawdzona agencja pracy tymczasowej?

Pracownicy – szybka i efektywna rekrutacja

Głównym zadaniem i największą zaletą współpracy z agencją pracy jest możliwość szybkiej i skutecznej rekrutacji pracowników. Dzięki szerokiej i stale aktualizowanej bazie kandydatów, a także sieci doświadczonych konsultantów, którzy wyszukują i weryfikują potencjalnych pracowników – agencja pracy znacznie szybciej poradzi sobie z problemem deficytu kadrowego niż wewnętrzny dział HR. Ponadto, decydując się na usługę pracy tymczasowej, klient nie obciąża własnych pracowników dodatkowymi zadaniami związanymi m.in. z rozliczaniem czasu pracy czy wypłatą wynagrodzeń dla nowozatrudnionych osób.

Także w przypadku rekrutacji specjalistów, dzięki dostępowi do profesjonalnych narzędzi i znajomości metod direct searchingu, współpraca z agencją pracy przynosi wymierne korzyści. Proces pozyskania specjalisty przez doświadczonych headhunterów zatrudnionych w agencji doradztwa personalnego jest szybki i efektywny. Za powierzeniem procesu na zewnątrz przemawia także sposób rozliczenia z agencją – w większości przypadków opiera się on bowiem na zasadzie success fee. Klient płaci wyłącznie za rekrutacje zakończone sukcesem, czyli zatrudnieniem specjalisty.

Rekrutacje dużych wolumenów pracowników etatowych – czyli rekrutacja nie tylko specjalistów

Poza usługą pracy tymczasowej czy rekrutacją specjalistów agencja pracy może także wesprzeć klienta w pozyskiwaniu dużych wolumenów pracowników etatowych.

 Jak to się odbywa? I dlaczego się opłaca?

Przede wszystkim agencja pracy przejmuje na siebie marketing rekrutacyjny i związane z nim koszty. Klient nie płaci więc za ogłoszenia, banery reklamowe czy ulotki. Ponad to, po stronie agencji jest przeprowadzenie procesu rekrutacji i selekcji. Konsultanci weryfikują CV, spotykają się z kandydatami, a często również przeprowadzają testy. Klient nie musi obciążać tymi zadaniami własnych struktur HR.

AB OVO Solutions rekrutuje dla swoich partnerów biznesowych pracowników na stanowiska każdego szczebla. W rekrutacji dużych wolumenów pracowników na stanowiska wymagające wiedzy technicznej stosujemy zarówno testy z wiedzy, jak i testy manualne. Nasi konsultanci, na życzenie klienta, przeprowadzają spotkania rekrutacyjne także bezpośrednio w zakładzie pracy.

Manager On-Site – dla odciążenia działu HR

Rozwiązaniem, które wybierają najbardziej wymagający klienci jest usługa On-Site Management. Polega ona na organizacji biura agencji bezpośrednio w siedzibie firmy. Biuro On-Site obsługują managerowie oddelegowani do obsługi jednego, konkretnego Klienta. Dzięki temu przedsiębiorstwo zyskuje konsultantów, którzy są dostępni dla pracowników i kadry zarządzającej przez cały czas. Co więcej, dzięki bieżącej współpracy z liderami i kierownikami działów, rekrutacje prowadzone przez biura On-Site są efektywniejsze. Dodatkowo, dobrze zorganizowany On-Site, to duże wsparcie i odciążenie wewnętrznego działu HR. Konsultantom agencji można bowiem zlecić dodatkowe zadania, takie jak np. wydawanie odzieży roboczej czy elektronicznych kart dostępów. Mogą oni także przejąć część procesu on-boardingu, np. oprowadzenie pracowników po firmie czy przydział szafek. Biuro On- Site, to dodatkowy HR team w przedsiębiorstwie.

Transport i zakwaterowanie – agencja pracy działa kompleksowo

Agencja pracy nie tylko wspiera przedsiębiorców w rekrutacji i zatrudnieniu pracowników. Może także zająć się organizacją transportu czy zakwaterowania dla pracowników z zagranicy.

Decydując się na zatrudnienie cudzoziemca należy pamiętać, że szczególnie w pierwszym okresie jego pracy, pracodawca powinien zadbać nie tylko o kwestie związane z legalizacją pobytu i pracy, ale także z zapewnieniem odpowiednich warunków bytowych. Dobra agencja pracy specjalizująca się w rekrutacji obcokrajowców, organizuje dla pracowników z zagranicy mieszkania. Zwykle w pobliżu miejsca pracy lub w miejscu dobrze skomunikowanym z przedsiębiorstwem, które zatrudnia cudzoziemców.

Dodatkową usługą, świadczoną przez agencje pracy jest możliwość zapewnienie transportu – busów lub autobusów – dla pracowników do i z miejsca pracy. Specjaliści zatrudnieni w agencji zadbają o optymalną trasę przejazdu, ustalą harmonogram i podpiszą umowy z odpowiednimi, sprawdzonymi podmiotami.

Benchmark wynagrodzeń – utrzymaj pozycję lidera na rynku

Agencja pracy tymczasowej stale monitoruje zmiany na lokalnym rynku pracy. Specjaliści zatrudnieni przez agencje chętnie dzielą się z klientami wiedzą, dobrymi praktykami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi czy aktualnymi trendami zatrudnieniu. Dzięki współpracy z agencją pośrednictwa pracy klient zyskuje możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ekspertów. To daje szanse na stałą weryfikację konkurencyjności własnej oferty, a także pomaga w wyznaczaniu celów strategicznych i kreowaniu polityki kadrowej.

Współpraca z doświadczoną i profesjonalną agencją pracy, to nie tylko zapewnienie obsady kadrowej w okresie wzmożonego zapotrzebowania na pracowników, ale także dodatkowe profity, które warto wykorzystać dla rozwoju i podniesienia własnej konkurencyjności.

Sprawdź jak możemy pomóc w AB OVO Solutions – skontaktuj się z naszym managerem

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital