Jak wybrać Agencję Pracy Tymczasowej?

10 lutego 2021by AB OVO

Szukasz odpowiedniej agencji pracy tymczasowej*?? Zacznij od zastanowienie się co ma na celu współpraca z agencją pośrednictwa pracy w Twoim przypadku? Jakie cele ma realizować? W jaki sposób ma przyczynić się do wzrostu biznesu? Zanim zaczniesz przeszukiwać Internet w poszukiwaniu agencji pracy odpowiedz sobie na kluczowe pytanie: po co? Bo powodów może być co najmniej kilka.

Kiedy warto współpracować z agencją pośrednictwa pracy?

  1. Szukasz partnera biznesowego, z którego wiedzy i doświadczenia będziesz mógł skorzystać.

Konsultanci i rekruterzy zatrudnieni w agencjach pracy posiadają szeroką wiedze o lokalnym rynku pracy. Dzięki współpracy z wieloma przedsiębiorstwami mają nie tylko możliwość porównania i oceny atrakcyjności naszej oferty pracy, ale także mogą doradzić rozwiązania, które powinniśmy zastosować, aby nasze rekrutacje przynosiły lepsze efekty. Na bieżąco monitorują też zmiany na rynku pracy dzięki czemu mogą z wyprzedzeniem reagować i rekomendować zmiany w strukturze zatrudnienia i siatce płac, aby uniknąć rotacji i utrzymać bieżące zatrudnienie.

  1. Potrzebujesz szybkiej rekrutacji dużego wolumenu pracowników.

Niespodziewany wzrost produkcji postawił Cię przed wyzwaniem rekrutacji dużej liczby pracowników w krótkim czasie. Twój wewnętrzny dział HR nie daje rady. Lokalny rynek pracy jest wydrenowany, a produkcja potrzebuje ludzi na już. To chyba najczęstszy powód poszukiwania APT. Z jednej strony agencje pracy tymczasowej, ze względu na ciągłość procesów rekrutacyjnych, posiadają szerokie bazy kandydatów z lokalnego rynku, z drugiej strony większość z nich proponuje zatrudnienie pracowników zza wschodniej granicy. Ponad to praca tymczasowa oznacza przeniesienie całości obsługi kadrowo – płacowej nowych pracowników na agencje, nie ma więc dodatkowego obciążenia wewnętrznego działu kadr. No i w przypadku sezonowości produkcji czy krótkich peak’ów – zatrudnienie tymczasowe jest znacznie bardziej elastyczne od etatu.

  1. Zależy Ci na optymalizacji kosztów.

Kwestia optymalizacji kosztów jest często poruszana w kontekście pracy tymczasowej. Jak jest naprawdę? Czy współpraca z APT to faktycznie oszczędność czasu i pieniędzy? Gdzie szukać źródeł tej optymalizacji? Czy zawsze jest ona możliwa?

Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej nie ponosimy kosztów związanych z rekrutacją pracowników. Omijają nas wydatki na reklamę w mediach, publikację płatnych ogłoszeń na popularnych portalach, czy wynagrodzenie za czas pracy rekruterów. Możemy szybko wynająć pracowników na czas wzrostu zapotrzebowania nie angażując w to naszych zasobów własnych.

Dodatkowo, leasing pracowniczy, to duża elastyczność zatrudnienia. Krótsze okresy wypowiedzeń umów o pracę tymczasowa pozwalają na szybką redukcję kosztów bez konieczności wypłacania odpraw. Umowa o świadczenie usług pracy tymczasowej pozwala na zaklasyfikowanie pracy pracowników tymczasowych jako kosztów zmiennych w budżecie firmowym. Ponad to klient rozlicza się z agencją pośrednictwa pracy za faktycznie przepracowane godziny wynajętych pracowników – co oznacza, że koszty zwolnienia chorobowego czy urlopów ponosi agencja. To nie tylko znaczna oszczędność, ale też większa możliwość planowania i kontroli kosztów.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej

W zależności od tego, jaki jest kluczowy problem w Twoim przedsiębiorstwie, jakie zadania ma spełniać agencja pośrednictwa pracy i jaki cel chcesz osiągnąć powinieneś szukać innej agencji pracy, w czym innym się specjalizującej oraz innej pod względem zasięgu, potencjału i wielkości.

Jeśli Twoja firma poszukuje pracowników tymczasowych z Polski lub Ukrainy lub potrzebujesz zrekrutować duży wolumen pracowników produkcyjnych – w AB OVO Solutions mamy dla Ciebie sprawdzone rozwiązania! Umów się na spotkanie i sprawdź co możemy zrobić dla Twojej firmy!

*W Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ) zarejestrowanych jest 8 866 podmiotów, świadczących usługi związane z pracą tymczasową oraz pośrednictwem pracy, doradztwem personalnym i poradnictwem zawodowym. To na pewno nie ułatwia wyboru.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital