Najprostsza droga do znalezienia dobrych i solidnych pracowników dla firmy

11 lutego 2022by AB OVO

Zatrudnieni w firmie pracownicy mają duży wpływ na jej rozwój, dlatego coraz częściej przypisuje się ogromne znaczenie procesom rekrutacyjnym. Idealny kandydat powinien być specjalistą w swojej dziedzinie oraz posiadać potrzebne kwalifikacje, ale także wykazywać się cechami takimi jak pracowitość, lojalność, motywacja, komunikatywność i uczciwość. Znalezienie osoby spełniającej te wszystkie warunki wymaga od pracodawcy zaangażowania w poszukiwania zwłaszcza obecnie, kiedy w wielu branżach występuje rynek pracownika. Oznacza to większą ilość ofert niż zainteresowanych, co daje kandydatom możliwość doboru najkorzystniejszej. Przyjrzyjmy się więc procesom rekrutacyjnym umożliwiającym pozyskanie najlepszych pracowników.

Sposoby poszukiwań pracowników do firmy

Planowanie rekrutacji to skomplikowany proces wymagający często zarówno czasu, jak i nakładów finansowych. Metod poszukiwania pracowników jest bardzo wiele, a skuteczna rekrutacja polega zazwyczaj na wyborze kilku najskuteczniejszych w danej sytuacji. Oto najpopularniejsze z nich:

Ogłoszenia w gazecie – prawie wymarły sposób na pozyskiwanie pracownika

Oferty pracy zamieszczane w prasie (głównie lokalnej) to tradycyjny sposób na poszukiwanie kandydatów. Tradycyjny nie znaczy jednak adekwatny – obecnie nie zapewni on dotarcia do dużej liczby potencjalnych pracowników. W dobie internetu metoda ta została wyparta przez inne, bardziej efektywne. Ogłoszenie publikowane w branżowej, specjalistycznej prasie jest lepszym wyborem, jednak tylko w parze z innym, częściej wybieranym przez osoby poszukujące zatrudnienia źródłem.

Ogłoszenie o pracę zamieszczone na portalu ogłoszeniowym

Internetowe serwisy ogłoszeniowe cieszą się największą popularnością wśród metod wybieranych przez poszukujących pracy. Powodem jest wygoda – możliwe jest szybkie i dokładne przeglądanie wielu ofert, a zazwyczaj także składanie aplikacji online. Stanowi to duże udogodnienie również dla pracodawcy, ponieważ może on zaoszczędzić sporo czasu, zapraszając do dalszego etapu wyłącznie kandydatów, którzy odpowiadają jego wymaganiom.

Ogłoszenie w mediach społecznościowych

Za sprawą ciągłego zwiększania się ilości czasu, jaką spędzamy przeglądając social media, poszerzone zostały one o szereg dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest właśnie poszukiwanie pracy. Facebook umożliwia zamieszczanie ofert poprzez specjalną zakładkę. Dodatkowo istnieją portale takie jak LinkedIn czy GoldenLine, których celem jest ułatwienie nawiązywania kontaktów zawodowych, w tym nawiązywania stosunku pracy. Dodatkową opcją jest zamieszczenie ogłoszenia w tematycznych grupach branżowych, które zrzeszają specjalistów.

Polecenia pracownicze

Polecanie kandydatów przez pracowników firmy niesie za sobą szereg korzyści. Pozyskany w ten sposób pracownik często bardziej pasuje do kultury organizacyjnej firmy i przejawia większe zaangażowanie w swoje obowiązki. Metoda ta jest dogodna dla wszystkich zaangażowanych – kandydat pozyskuje pracę w przyjaznym środowisku, pracodawca oszczędza czas i koszty, a polecający pracownik otrzymuję nagrodę, premię lub benefit pozapłacowy.

Zlecenie rekrutacji poprzez agencję pracy

Coraz więcej firm korzysta z usług agencji pracy, powierzając kwestie związane z przebiegiem procesu rekrutacji profesjonalistom. Dzięki rozbudowanej bazie kandydatów są oni w stanie dopasować pracownika spełniającego stawiane przez pracodawcę warunki oraz dobrać odpowiednie metody jego pozyskania. Agencje pracy proponują również weryfikację umiejętności oraz wdrożenie pracowników, co również stanowi znaczące udogodnienie dla pracodawcy.

Dlaczego warto wybrać agencję Ab Ovo Solutions?

AB OVO Solutions to legalnie działająca agencja pracy funkcjonująca na rynku od kilku lat. Nasze wsparcie jest kompleksowe – rekrutujemy specjalistów, pracowników tymczasowychpracowników z Ukrainy oraz poszukujemy kandydatów na stanowiska wyższego szczebla.

Nasza oferta nie kończy się jednak na rekrutacji. Zajmujemy się wszelkimi niezbędnymi formalnościami, pomagamy we wdrożeniu kandydata i odciążamy dział kadr w Twojej firmie, proponując skuteczne rozwiązania. Współpraca z nami jest elastyczna, a każdy klient jest traktowany indywidualnie, zgodnie ze specyfiką branży, jaką reprezentuje. Doświadczenie i nieszablonowe podejście ekspertów pozwolą Twojej firmie zoptymalizować nakłady finansowe i czasowe związane z obsługą pracowników oraz zmniejszyć koszty pracy. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak wiele możemy zmienić.

Dobranie odpowiedniej metody rekrutacji ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całego procesu. Pozyskanie solidnego pracownika jest bezcenne i może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na przebieg procesu, aby cieszyć się najlepszymi efektami.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital