Nowy kierunek rekrutacji pracowników AB OVO Solutions. Przedstawiamy Gruzję.

24 maja 2022by AB OVO

Rekrutacje międzynarodowe są od lat dla pracodawców rozwiązaniem na niedobór pracowników w wielu branżach. Przedsiębiorcy w Polsce najchętniej sięgają po pracowników ze wschodu. Obecna sytuacja geopolityczna związana z eskalacją konfliktu na Ukrainie sprawia, że należy rozszerzyć krąg poszukiwań kandydatów. Odpowiedzią na ten problem mogą być pracownicy z Gruzji. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów i zmieniającym się na rynku pracy warunkom przedstawiamy następstwa wyboru takiej strategii zatrudnienia.

Gruzja – potencjalne źródło napływu dobrych pracowników

Zatrudnienie Gruzinów odbywa się na podstawie uproszczonej procedury zatrudnienia obcokrajowca. Oznacza to, że obywatel Gruzji nie potrzebuje zezwolenia na pracę przed jej rozpoczęciem. W tym wypadku wystarczy jedynie złożenie przez pracodawcę oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy obcokrajowcowi. Z tego właśnie powodu w obecnej sytuacji politycznej Gruzini są chętnie rekrutowani zamiast Ukraińców. Należą oni do najliczniejszych grup emigranckich w Polsce, a ich liczba stale rośnie. Przybywają do naszego kraju głównie w celu podjęcia pracy, która będzie sprzyjała poprawie ich sytuacji materialnej.

Dlaczego warto rozważyć pozyskanie pracowników z Gruzji?

Zatrudniając nowego pracownika, każdy pracodawca zastanawia się nad kilkoma aspektami np. jakie wymagania względem niego stawia, jak przyjęty pracownik zintegruje się z zespołem i jaki wpływ będzie to miało na efektywność. Cechy Gruzinów sprawiają, że są oni ludźmi wiele wnoszącymi do grupy zarówno pod kątem wydajności pracy jak i relacji ze współpracownikami.

Gruzini to sumienni i pracowici ludzie

Praca dla Gruzinów oznacza poprawę sytuacji materialnej. Pracowitość wynika również z ich kultury. Te dwie kwestie sprawiają, że stanowią oni bardzo solidnych pracowników. Uczciwie wykonują swoje obowiązki i chętnie zgadzają się na dłuższy czas pracy czy trudniejsze warunki, ponieważ zależy im głównie na wysokim i stabilnym wynagrodzeniu. Zmienny zakres zadań również nie stanowi dla nich problemu — większą rolę odgrywają stałe i korzystne dla nich zarobki.

Gruzini to towarzyski naród

Pracownik z Gruzji bardzo szybko integruje się z zespołem. Wynika to z faktu, że Gruzini są niezwykle przyjacielskim i życzliwym narodem. Chętnie pomagają współpracownikom i unikają konfliktów w miejscu pracy. Ich gościnność również sprawia, że łatwo nawiązują relacje z innymi, co ma bezpośredni wpływ na tworzenie się dobrej atmosfery w miejscu pracy.

Dobry stosunek Gruzinów do Polaków

W wielu przeprowadzanych sondażach Polacy cieszą się tytułem jednego z najbardziej lubianych przez Gruzinów narodów. Jednym z powodów jest polskie wsparcie podczas wojny z Rosją w 2008 roku. Co więcej, posiadamy wiele cech wspólnych jak np. umiłowanie do tradycji i rodzinność. Gruzja ma europejskie aspiracje i postrzega Polskę jako wzór do naśladowania pod względem postępu i rozwoju.

Nowy kierunek rekrutacji obcokrajowców – sprawdź sam!

Rekrutacja obcokrajowców jest rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw — pomaga skompletować kadrę, pozyskać solidnych pracowników i zoptymalizować koszty zatrudnienia. Kierunek rekrutacji międzynarodowych ma duże znaczenie, ponieważ to właśnie od niego zależą procedury i formalności, jakich należy dopilnować. Pozyskiwanie pracowników z Gruzji jest opłacalne dla pracodawców z uwagi na uproszczoną procedurę oraz niskie koszty pracy i zatrudnienia.

Nowe trendy na rynku pracowniczym – wyprzedź konkurencję

Rynek pracy stale się zmienia — specjalistyczna obserwacja pojawiających się trendów zwiększa potencjał kadrowy, a co za tym idzie konkurencyjność firmy. W kwestii pozyskiwania pracowników warto zdać się na ekspertów. AB OVO Solutions to agencja pracy tymczasowej specjalizująca się w rekrutacjach międzynarodowych. Pozyskiwanie i zatrudnianie obcokrajowców wiąże się z wieloma formalnościami, o które należy zadbać. Dzięki współpracy z naszą agencją nie będziesz musiał już się tym przejmować. Zajmujemy się zarówno rekrutacją specjalistów jak i pracowników fizycznych. Skontaktuj się z nami, a dobierzemy strategię zatrudnienia dostosowaną do Twoich potrzeb.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital