Testy kompetencji dla pracowników produkcji – sposoby selekcji AB OVO Solutions

19 kwietnia 2021by AB OVO

Rekrutacja pracowników przez agencje pracy tymczasowej zwykle kojarzona jest z leasingiem pracowniczym lub pozyskiwaniem specjalistów. W AB OVO Solutions, odpowiadając na zapotrzebowanie naszych klientów, wprowadziliśmy nową usługę – rekrutację pracowników blue corrals z rynków lokalnych do zatrudnienia bezpośrednio u Klienta.

Rekrutacja pracowników produkcyjnych – dlaczego warto zaufać agencji pracy tymczasowej?

Doświadczenie, branżowy know – how i setki tysięcy przeprowadzonych procesów rekrutacyjnych – agencje pracy wiedzą jak skutecznie docierać do kandydatów i pozyskiwać najlepiej dopasowanych pracowników. Rekrutacja pracowników produkcyjnych przez agencję pracy tymczasowej, to oszczędność czasu i krok w stronę optymalizacji budżetu. Klient nie ponosi kosztów związanych z publikacją ogłoszeń, przeprowadzeniem kampanii rekrutacyjnej. Nie obciąża też własnych pracowników HR dodatkowymi obowiązkami, takimi jak weryfikacja CV czy prowadzenie rozmów z kandydatami. Dodatkowym profitem, płynącym ze współpracy z agencją pośrednictwa pracy, jest niemal natychmiastowy dostęp do kandydatów, których firma posiada w swojej bazie. Warto też pamiętać, że specjaliści zatrudnieni w agencjach rekrutacji, przeprowadzili już wiele podobnych procesów, mają więc niezbędne doświadczenie i wiedzą, które kanały komunikacji wykorzystać, aby dotrzeć do konkretnego profilu kandydata.

Korzyści z rekrutacji pracowników produkcyjnych przez agencje pracy:

  • Brak kosztów związanych z marketingiem rekrutacyjnym
  • Brak obciążenia wewnętrznych zasobów firmy procesem rekrutacji i selekcji
  • Natychmiastowy dostęp do szerokiej bazy kandydatów
  • Możliwość wykonania testów kompetencji kandydatów przez agencję pracy
  • Możliwość benchmarku wynagrodzeń i poznania konkurencji na rynku pracy

Rekrutacja dużych wolumenów pracowników na produkcję – ile to kosztuje?

Rekrutacja pracowników produkcyjnych do bezpośredniego zatrudnienia przez firmę uzależniona jest od wielkości wolumenu i stopnia trudności procesu. Profesjonalna agencja pracy tymczasowej przed podjęciem zlecenia przeprowadzi dokładną analizę lokalnego rynku pracy, zweryfikuje dostępność kandydatów oraz sprawdzi konkurencyjność oferty. W przypadku rekrutacji dużych grup pracowników na stanowiska niskiego szczebla wysokość prowizji dla agencji waha się od 800 do 1400 złotych za każdego pozyskanego pracownika.

Testy kompetencji dla pracowników blue corrals– metody na weryfikację kwalifikacji pracowników produkcyjnych

Kluczem do rozwoju przedsiębiorstwa i podniesienia efektywności procesu produkcji jest posiadanie doświadczonych i zmotywowanych pracowników. Rekrutacja pracowników na produkcje nie musi opierać się wyłącznie na rozmowie z kandydatami.

piotr pastwaW AB OVO Solutions wypracowaliśmy metody weryfikacji umiejętności potencjalnych pracowników w oparciu o testy kompetencji. Przeprowadzamy zarówno testy z wiedzy – np. nazewnictwa narzędzi wykorzystywanych w procesie produkcji, jak i znajomości rysunku technicznego, czy umiejętności manualnych. Możemy skutecznie przetestować wielu kandydatów zarówno u klienta, jak i w naszym biurze – na specjalnie przygotowanym w tym celu stanowisku pracy, odzwierciedlającym to, na którym zatrudniony zostanie kandydat u klienta. – Piotr Pastwa, Business Development Director

Testy kompetencji dla pracowników produkcyjnych korzystanie wpływają na efektywność późniejszego procesu produkcji, skracają czas potrzebny na wdrożenie pracowników w nowe obowiązki oraz minimalizują ryzyko rotacji w początkowym okresie zatrudnienia.

Jeśli poszukują Państwo sprawdzonego partnera biznesowego, który kompleksowo zajmie się procesem rekrutacji oraz weryfikacji umiejętności pracowników produkcyjnych zapraszamy do kontaktu z AB OVO Solutions.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital