Top 7 stanowisk pracy tymczasowej! Na jakie oferty warto zwrócić uwagę w 2022 roku?

15 grudnia 2021by AB OVO

Duży spadek zapotrzebowania na pracę tymczasową spowodowany pandemią dobiegł końca. Już od początku 2021 roku liczba zatrudnianych w ten sposób pracowników zaczęła wzrastać. Według prognoz nadchodzący okres ma być szczególnie zasobny w oferty pracy tymczasowej. Pracodawcy w obawie przed kolejnym lockdownem będą chętniej wybierali taką formę zatrudnienia, gdyż jest ona bardziej elastyczna. Jakie będziemy mogli zaobserwować trendy na rynku pracy w 2022 roku? Które zawody będą najbardziej poszukiwane?

Pracownik tymczasowy – najlepsze stanowiska na 2022 rok

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową jest częstym zjawiskiem na niektórych stanowiskach. Taka forma współpracy może być bardzo korzystna dla pracodawcy i pracownika. Przewiduje się, że wymienione poniżej zawody będą dominować w ofertach pracy po nowym roku.

  1. Operator maszyn

Operator maszyn może odnaleźć zatrudnienie w wielu branżach – budowlanej, spożywczej, motoryzacyjnej czy produkcyjnej. Wymagania i warunki pracy są zależne od specyfiki firmy oraz stanowiska. Obsługa pewnych urządzeń wymaga określonych szkoleń i certyfikatów. Mimo dużego zautomatyzowania należy pamiętać, że jest to praca fizyczna, wymagająca zapału i dobrego zdrowia. Wynagrodzenie mieści się w przedziale od 2800 do 6000 zł brutto miesięcznie.

  1. Pracownik budowlany/wykończeniowy

Budownictwo to jedna z branż o najwyższym zapotrzebowaniu na pracowników. Zatrudnienie można odnaleźć w licznych specjalizacjach – ciesielskiej, montażowej, rozbiórkowej, drogowej i wielu innych. Kandydat powinien posiadać wykształcenie zawodowe budowlane, jednak często nie jest to konieczne, ponieważ liczą się faktycznie umiejętności i doświadczenie. Częstym wymaganiem jest prawo jazdy. W tym zawodzie liczy się rzetelność, solidność i odpowiednie predyspozycje fizyczne. Zarobki wynoszą od 3000 zł brutto wzwyż.

Praca na budowie - kobieta budowlaniec

  1. Kierowca firmy kurierskiej

Efektem pandemii jest również znaczny wzrost powszechności usług e-commerce w Polsce. Coraz częściej robimy zakupy przez internet, dzięki czemu branża kurierska przeżywa prawdziwy rozkwit. Kurier musi posiadać prawo jazdy zależne od gabarytów samochodu – z tym również powiązane są zarobki wynoszące w uśrednieniu 3900 zł brutto. W pracy istotna jest dobra organizacja czasu i punktualność.

  1. Brygadzista

Kolejny zawód na naszej liście związany z branżą budowlaną. Brygadzista nadzoruje załogę robotników, więc powinien posiadać doświadczenie i wiedzę z zakresu budownictwa. W ofertach pracy zazwyczaj wymagane jest wykształcenie średnie techniczne i posiadanie prawa jazdy. Osoba na tym stanowisku powinna cechować się skrupulatnością i umiejętnością organizacji pracy. Brygadzista zarabia od 3500 zł brutto wzwyż.

  1. Magazynier

Magazynier zajmuje się wszelką działalnością związaną z obsługą obiektu magazynowego. Do jego obowiązków należy m.in. przyjmowanie towaru, przygotowywanie go do wysyłki, zabezpieczanie oraz sprawdzanie jego zgodności z dokumentacją. Na tym stanowisku ważne są uprawnienia na wózek widłowy oraz badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, jeżeli rodzaj przechowywanych produktów tego wymaga. Magazynier powinien być odpowiedzialny i posiadać umiejętność pracy w zespole. W tym wypadku możemy liczyć na zarobki wynoszące od 2800 zł brutto wzwyż.

  1. Sortowacz paczek

Zatrudnienie w tym zawodzie można znaleźć w magazynach lub firmach kurierskich. Zakres obowiązków obejmuje sortowanie towaru zgodnie z przeznaczeniem oraz eliminowanie z obiegu uszkodzonych produktów. Osoba obejmująca to stanowisko powinna być zatem skrupulatna, szybka i posiadać dobrą kondycję fizyczną. Podejmując pracę, należy mieć na uwadze jej sporą monotonność. Średnie zarobki wynoszą 3300 zł brutto.

  1. Pracownik produkcji

Pracownik produkcji obsługuje sprzęt w fabryce oraz upewnia się o prawidłowości montażu produktów. W zakresie jego obowiązków może występować również wykonywanie prac manualnych i kontrola jakości towaru. W zależności od rodzaju maszyn wymagane mogą być dodatkowe uprawnienia. W pracy ważna jest dbałość o szczegóły i co najmniej umiarkowana kondycja fizyczna. Zarobki pracownika produkcji wynoszą od 2800 do 4000 zł brutto.

Jak podjąć pracę tymczasową?

Podejmując pracę tymczasową, warto wybrać solidną i doświadczoną agencję pracy, która znajduje się w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Taką agencją jest AB OVO Solutions. Stawiamy na przejrzyste warunki współpracy, a nasi najlepsi specjaliści sprostają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów i kandydatów. Jeśli poszukujesz pracy, możesz skontaktować się bezpośrednio z naszymi rektuterami lub aplikować w prosty sposób za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Praca tymczasowa umożliwia łatwe przekwalifikowanie oraz szybki rozwój kariery. Znajomość tendencji rynkowych pozwoli na podjęcie korzystnych decyzji dotyczących zatrudnienia i zapewni sukces w życiu zawodowym.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital