Zalety rekrutacji pracowników z Ukrainy za pośrednictwem agencji

18 lutego 2022by AB OVO

Wysoki wskaźnik emigracji Polaków sprawił, że na naszym rynku pracy brakuje siły roboczej w wielu branżach – między innymi w produkcji, obsłudze klienta czy sektorze budowlanym. Odpowiedzią na ten problem przedsiębiorców jest rekrutacja pracowników ze wschodu. Liczne zalety przyjmowania obcokrajowców sprawiają, że coraz chętniej stosowane jest tego typu rozwiązanie. W związku z tym rozwinęło się wiele firm, które pośredniczą w tej procedurze, w znacznym stopniu ją ułatwiając. Jakie korzyści niesie za sobą współpraca z agencją zatrudnienia?

Pracownicy z Ukrainy w Polsce

Szacuje się, że w Polsce zatrudnionych jest około 600 tysięcy pracowników z Ukrainy. To właśnie ta narodowość stanowi większość cudzoziemców na naszym rynku pracy. Dzieje się tak, ponieważ dzięki bliskości kulturowej i językowej pracownik z Ukrainy szybko adaptuje się w nowym miejscu pracy. Co więcej, cechują się oni wysoką elastycznością i dyspozycyjnością – najważniejszym czynnikiem decydującym o przyjęciu oferty jest wysokość wynagrodzenia, a nie miejsce pracy, tryb czy forma zatrudnienia. Są również bardzo zmotywowani do pracy, ochoczo biorą nadgodziny. Ukraińcy często wykonują prace, na które brak chętnych kandydatów, ponieważ zazwyczaj nie przeszkadzają im trudniejsze warunki pracy. Przeciwnie – postrzegają je jako szansę na większe zarobki.

Korzyści rekrutacji pracowników z Ukrainy przez agencję

Procedura zatrudnienia obcokrajowca wiąże się z kilkoma zagadnieniami, o których trudno pamiętać nie posiadając w tej kwestii doświadczenia. W tym wypadku pomoc doświadczonych specjalistów jest nieoceniona. Współpraca ze sprawdzoną agencją zatrudnienia to:

Bezpieczeństwo prawne

Eksperci zatrudnieni w agencjach są zaznajomieni z wszelkimi przepisami, których należy dopełnić w celu utrzymania pełnej legalności zatrudnienia. Ich doświadczenie gwarantuje, że wszystkie procedury zostaną przeprowadzone prawidłowo, a pracodawca nie będzie musiał martwić się formalnościami i organami kontroli.

Możliwość zapewnienia transportu i zakwaterowania

Agencje zatrudnienia oferujące rekrutację obcokrajowców często zajmują się także innymi sprawami organizacyjnymi. Wśród nich można wymienić zakwaterowanie spełniające wymagane standardy lub dojazd do miejsca pracy w okazyjnej cenie. Pracownicy nie muszą więc martwić się o znaczną część kwestii bytowych, skupiając się w pełni na powierzonych obowiązkach.

Elastyczność współpracy

Współpraca z agencją zapobiega prawnym ograniczeniom związanym z zatrudnianiem pracowników na krótkie okresy np. w czasie zwiększonego zapotrzebowania. Daje to możliwość optymalizacji kosztów oraz dostosowania liczebności zespołu do wymagań niezależnie od specyfiki branży.

Dopasowanie do wymogów klienta

Wykwalifikowani rekruterzy spełnią wszystkie warunki pracodawcy dotyczące kompetencji kandydatów. Pozyskani pracownicy będą posiadali niezbędne do pracy uprawnienia i zezwolenia, a ich umiejętności zostaną zweryfikowane.

Krótki czas realizacji rekrutacji

Posiadanie licznych partnerów oraz zagranicznych oddziałów przyspiesza pozyskanie pracowników. Szacuje się, że ten okres trwa około 4 tygodnie w przypadku rozpoczęcia współpracy. Co więcej, agencje najczęściej dysponują również bazą kandydatów przebywających już w Polsce i gotowych do pracy.

Możliwość pozyskania wielu pracowników jednorazowo

Rozwinięta sieć kontaktów zawodowych pozwala na sprostanie większym wymaganiom dotyczącym ilości rekrutowanych pracowników w tym samym czasie. Średnio agencja może pozyskiwać nawet 50 pracowników każdego tygodnia.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy z AB OVO Solutions

AB OVO Solutions to agencja pracy znajdująca się w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia i posiadająca wszelkie niezbędne certyfikaty. Dzięki monitorowaniu zmieniających się przepisów i wdrażaniu nowych procedur przez naszych ekspertów zatrudnienie pracownika z Ukrainy nie generuje żadnych przeszkód. Rozbudowana sieć kontaktów i nasi ukraińscy partnerzy umożliwiają zaspokojenie potrzeb kadrowych nawet najbardziej wymagających pracodawców.

Poza dbaniem o sprawy formalne związane z zatrudnieniem zajmujemy się także transportem pracowniczym oraz zakwaterowaniem zgodnym z obowiązującymi standardami. Z naszą pomocą zaspokoisz zapotrzebowanie na pracowników bez zbędnych kosztówSkontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy optymalne rozwiązania dla Twojej firmy.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy jest korzystne dla każdej ze stron. Obywatel ze wschodu ma możliwość uzyskania większych zarobków niż w swojej ojczyźnie, przez co może poprawić swoją sytuację finansową. Pracodawca natomiast zyskuje zaangażowanych i dyspozycyjnych pracowników, a dzięki wsparciu agencji pracy procedury i formalności nie stanowią problemu.

Nasze biura
AB OVO Solutions to 14 biur na terenie całej Polski (7 oddziałów głównych i 7 biur On – Site). Sercem naszej agencji pracy jest Wrocław – tu się wszystko zaczęło i tu znajduje się siedziba główna naszej firmy.
Szukasz pracy? +48 504 070 788
Gdzie nas znaleźć?
https://abovosolutions.pl/wp-content/uploads/2022/08/mapka-mini2.webp
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie nam bardzo miło, jeśli odwiedzisz nas na Facebooku i Linkedin. Polub nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i bądź na bieżąco z naszymi ofertami!
Nasze biura
Dlaczego warto z Nami współpracować? Stawiamy na jasne zasady współpracy i partnerskie relacje w biznesie. Mamy niezbędny know – how i narzędzia do skutecznej i profesjonalnej rekrutacji. Sprawdź nas w działaniu.
Nasze biuraGdzie nas znaleźć?
Mini mapka - AB OVO Solutions
WARSZAWA: ul. Puławska 2 / budynek B
KATOWICE: ul. Warszawska 40/2A
ŁÓDŹ: ul. Narutowicza 40/1
POZNAŃ: ul. Święty Marcin 29/8
SZCZECIN: ul. Łokietka 5/2
Bądź na bieżącoSocial Media
Będzie Nam bardzo miło, jeśli wejdziesz na nasz fanpage o nazwie AB OVO SOLUTIONS i go polubisz, aby być na bieżąco z naszymi ofertami!

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright: AB OVO Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Argentum Digital